Grodziska Grupa Rowerowa / Imprezy

Kolejna wyprawa już za:

O szlaku rowerowym dokoła Poznania mówię już sobie od 2014r. Zawsze planujemy wyprawy gdzieś z dala od domu a zapominamy, że pod nosem również mamy ciekawe trasy. Tym razem nie było już wymówek i 19-20.08.2017r. organizujemy dwudniową wyprawę rowerową dokoła Poznania. Tym razem nie jedziemy sami. Na "nasze rumaki" zakładamy większą jak na tak krótką wyprawę ilość sakw i jako "kompanierki" zabieramy w trasę Beatą i Adę. Już od wielu ale to wielu miesięcy dochodziły do mnie komentarze dlaczego nigdzie nie pojedziemy wspólnie więc to był ten moment, to był ten czas

Nie no kurcze doczekałem się tego startu i tak jak przy „mazurskim brevecie” wziąłem dzień wolnego tak przed pierścieniem biorę dwa dni i spokojnie nastawiam się psychicznie i mentalnie. Ruszamy w godzinach popołudniowych z Grodziska zahaczając jeszcze Poznań i dalej w trasę – kierunek Mazury. To tak naprawdę miały być nasze wakacje, nasz urlop i po szybkiej burzy mózgów podejmujemy decyzję, że lecimy na jeden dzień nad morze. Stegny bo to jest nasza stacja docelowa znane mi są z tegorocznej Wyprawy Roku więc wszystko technicznie jest poukładane.

Czerwcowy brevet na dystansie 400 km to miała być kolejna impreza z cyklu imprez brevetowych. W nogach powinienem mieć przejechane zarówno 200 km na rozpoczęcie sezonu jak i jednodniowy wyjazd nad morze a wszystko to w jednym jasno określonym celu – przygotowanie do Pierścienia Tysiąca Jezior. Teraz już wiem, że się udało (relacja pisana po zakończeniu Pierścienia) ale na tamten czas zesrany byłem po pas. To nie jest tak, że mi się nie chciało ale po prostu zmogła mnie choroba, która trzymała mnie przez półtora miesiąca i nawet na samym „mazurskim brevecie” nie chciała odpuścić.

Grodziska Grupa Rowerowa kucharczak.com organizuje kolejną już Wyprawę roku. Wiślana Trasa Rowerowa bo to jest właśnie cel na rok 2017 biegnie oboma brzegami Wisły, począwszy od granicy woj. mazowieckiego w okolicach Włocławka i Dobrzynia nad Wisłą, aż do granicy woj. pomorskiego w okolicach Grudziądza.

Na takie dni czeka się miesiącami a nawet latami. Czujesz moment, w którym spełniasz swoje marzenia i realizujesz projekt, na który tak długo czekasz. Podobnie było z nami, bo to pierwsze tak poważne przedsięwzięcie od momentu powstania Grodziskiej Grupy Rowerowej kucharczak.com i chodź jeszcze dwa tygodnie wcześniej nic nie wróżyło, że brevet "Frangens non flectes" (Zegniesz, nie złamiesz) - Brevet 200 Grodzisk Wlkp. w ogóle dojdzie do skutku.