Grodziska Grupa Rowerowa / Trasy

Kolejna wyprawa już za:

Trasa Rowerowa Grodzisk Wielkopolski – Wielichowo – Boszkowo – Kaszczor – Mochy – Wolsztyn - Rakoniewice – Grodzisk Wielkopolski (101 km) – Jest to jedna z tras z cyklu „sto pięćdziesiątek”, które odbywają się w soboty. Wyjazd odbył się w dniu 02.11.2013r. Każdy z uczestników może sam wybierać trasę. Jest to jeden z ulubionych kierunków Tomka Kaczmarka. Trasa wybrana została właśnie przez niego.

Trasa Rowerowa Grodzisk Wielkopolski – Strykowo – Niepruszewo – Buk – Wąsowo – Nowy Tomyśl - Kuźnica – Grodzisk Wielkopolski (110 km) – Jest to jedna z tras z cyklu „sto pięćdziesiątek”, które odbywają się w soboty. Wyjazd odbył się w dniu 22.03.2014r. Każdy z uczestników może sam wybierać trasę.

Trasa Rowerowa Grodzisk Wielkopolski – Nowy Tomyśl – Zbąszyń – Chobienice – Wolsztyn - Rakoniewice – Grodzisk Wielkopolski (93 km) – Jest to jedna z tras z cyklu „sto pięćdziesiątek”, które odbywają się w soboty. Wyjazd odbył się w dniu 08.03.2014r. Każdy z uczestników może sam wybierać trasę. Trasa została wybrana przez mnie z uwagi na fakt, iż preferuje północno zachodnie kierunki w odniesieniu do Grodziska Wielkopolskiego.

Trasa Rowerowa Grodzisk Wielkopolski – Opalenica – Lwówek – Pszczew – Strzyżewo – Chobienice – Wolsztyn – Grodzisk Wielkopolski (162 km) – Jest to jedna z tras z cyklu „sto pięćdziesiątek”, które odbywają się w soboty (w tym przypadku wyjazd odbył się wyjątkowo w czwartek 5 maja 2014r.). Każdy z uczestników może sam wybierać trasę. W tym przypadku trasa została wybrana przez mnie. Z uwagi na fakt, iż na 136 km złapałem kontuzję (naciągnięte wiązadło boczne w kolanie) ostatnie 30 km pokonałem już w samochodzie prosto do szpitala. Tomek i Marcin dali radę!

Trasa Rowerowa Grodzisk Wielkopolski – Wielichowo – Boszkowo – Leszno – Osieczna – Racot - Kościan – Grodzisk Wielkopolski (132 km) – Jest to jedna z tras z cyklu „sto pięćdziesiątek”, które odbywają się w soboty. Wyjazd odbył się w dniu 1.05.2014r. Każdy z uczestników może sam wybierać trasę. Jest to jeden z ulubionych kierunków Tomka Kaczmarka. Trasa wybrana została właśnie przez niego.

Trasa rowerowa Grodzisk Wielkopolski – Ptaszkowo – Woźniki – Dakowy Mokre - Troszczyn Grodzisk Wielkopolski (34km) – trasa rowerowa jest wydłużeniem trasy nr 1,2 biegnąca nadal wzdłuż drogi krajowej nr 32 do miejscowości Kotowo, gdzie następuje skręt o w lewo do miejscowości Woźniki, a następnie przez miejscowość Dakowy Mokre, Troszczyn, Urbanowo, Grąblewo powrót do Grodziska Wlkp. Nawierzchnia do Woźnik utwardzona jest kostką brukową, a następnie trasa biegnie już z innymi uczestnikami ruchu drogą asfaltową. Dojeżdżając do drogi na Opalenicę skręcamy w kierunku Grodziska Wlkp. Droga ta jest dość ruchliwa i moim zdaniem niebezpieczna. W chwili obecnej w trakcie realizacji jest inwestycja polegająca na budowie ścieżki rowerowej z Opalenicy do Grodziska Wlkp.