Ubezpieczenia i Bankowość / Aktualności

Przygotowanie dokumentacji finansowej pod przedsięwzięcie deweloperskie to jest już nasz znak firmowy. Kluczem do ewentualnego otrzymania finansowania oraz otwarcia rachunku powierniczego otwartego lub zamkniętego to prawidłowo, rzetelnie i profesjonalnie przygotowane przepływy pieniężne wraz z bilansem i rachunkiem wyników. Całość oparta na współpracy z architektem oraz generalnym wykonawcą daje mocną mieszkankę wybuchową w postaci kompletnego projektu.

Już za chwileczkę, już za momencik... jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, z dużą dawką pozytywnej energii, w niesamowitym klimacie wspierający Przedsiębiorców z całego powiatu ale nie tylko... Grodziski Doradczy Inkubator Przedsiębiorczości to miejsce gdzie dowiesz się jak otworzyć firmę, jak pozyskać finansowanie zwrotne czy bezzwrotne, jak szukać kontrahentów i jak się nie dać oszukać stawiając pierwsze kroki w biznesie. Duża dawka wiedzy i doświadczenia oparta na mocnych fundamentach przy współpracy z instytucjami otoczenia biznesu...

Szkolenie z zamówień publicznych miało na celu pogłębienie wiedzy dotyczącej poręczeń zapłaty wadium które mogą być udzielane na rzecz podmiotów przystępujących do przetargów, realizowanych na zasadach określonych w art. 45 ust. 6 pkt 5 i art.148 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, tekst jednolity: Dz. U. 2015 r. poz. 2164 t.j., co, do których występuje obligo wniesienia wadium, nałożone przez organizatora przetargu.

Gdy jestem rozpędzony to jak pociąg towarowy z czterdziestoma wagonami zatrzymać mnie to po prostu cud. Przedstawiam kolejny list referencyjny inwestycji developerskiej polegający na budowie dwóch budynków mieszkalnych jednorodzinnych wolnostojących, dwulokalowych o powierzchni 65,77 m2 każdy zlokalizowanych w Siekierkach Wielkich.

Dobre przygotowanie dokumentacji finansowej pod projekt deweloperski to klucz do otrzymania korzystnego finansowania. Po wejściu w życie 29 kwietnia 2012r. ustawy z dnia 16 września 2011r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (Dz. U. z 2011 r. Nr 232, poz. 1377, dalej „Ustawa”) przygotowanie dokumentacji finansowej stało się jeszcze bardziej skomplikowane. Rachunek powierniczy zamknięty, rachunek powierniczy otwarty to nie jedyne dylematy przyszłych deweloperów.

Jakiś czas temu odświeżyłem artykuł pt. „Finansowanie działalności developerskiej przez Bank. Biznes plan, jako kluczowy element wniosku kredytowego” pisany jeszcze w 2012r. na Sympozjum Wyceny Nieruchomości, które odbyło się w Smardzewicach.